2015 Ekim ayında kurulan Temizoda Teknolojileri Derneği, Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Dernekleri Federasyonu’nun (ICCCS) son genel kurulunda tüm üyelerin onayı ile Federasyon’un en yeni üyesi oldu.

İstanbul Teknopark’taki merkezinde çalışmalarını sürdüren Temizoda Teknolojileri Derneği’nin amacının; temizodalar ve tüm kontrollü temiz alanlarda çalışan ilgili paydaşların eğitim taleplerine cevap vermek ve sektörün ilgili standartlarında uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliktelikleri yapmak, temizoda endüstrisinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek bu konularda bilgi ve teknolojilere erişimi kolay ve sürdürülebilir kılmak olduğu belirtiliyor.

ICCCS ise kontaminasyon kontrolü ile ilgili bilgilerin uluslararası değişimini ve kontaminasyon kontrol standartlarını koordine etmeyi ve düzenlemeyi misyon edinmiş, bu konularda ticarette teknik engellerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak üzere hareket eden bir kuruluş.

Temizoda Teknolojileri Derneği ve ICCCS işbirliği ile temelde üye olan diğer tüm ülkelerde sağlıklı bilgi paylaşımı ve kontaminasyon kontrolü konusunda ilgili standart ve düzenlemelerde görüş alışverişi hedefleniyor.

Temizoda Teknolojileri Derneği’nin ICCCS Üyeliği Onaylandı
15.12.2015